Fund

контакти

cлідкуй за нами

Youtube_ico Facebook_ico Twitter_ico

Прибуткове vs неприбуткове

06 October 2010

Все ж таки, час-від-часу продовжують виникати питання стосовно того, які інституції можуть брати участь у конкурсі - прибуткові чи лише неприбуткові. Відповідаємо: таки лише неприбуткові. І це принципова позиція програми. Ми надіємося розвивати мистецтва, а не малий бізнес :(  Хоча - звісно - і малий бізнес розвивати необхідно, тим більше, що частина з нього виконує вкрай важливі соціальні й освітні функції.

Взяти, хоча б, видавництво: це прибуткова галузь, яка має важливу місію - власне видавати книги й доносити їх до читачів. При цьому, далеко не кожна книга може окупитися й принести прибуток своєму видавцеві. Скажімо, практично ніколи не окуповується поезія. Тим більше в умовах українського ринку, коли існує жорстока конкуренція з книгами, виданими в Росії. Ми ж країна двомовна - читаємо російською без проблем. Отже, укранського видавця - незалежно від мови публікації книжки - підтримувати треба. 

Але-от виникає питання, яким чином? Чи справді пряма грантова підтримка допомагає видавцеві, а в результаті й читачеві? Це питання ми дуже детально вивчали минулого року.


З одного боку, так, пряма грантова підтримка сприяє виданню більшої кількості якісних книжок. З іншого, чи не сприяє та ж пряма підтримка узалежненню видавця від додаткового фінансування? Чи не стає милицями, які не дозволяють навчитися ходити?

Цілком імовірно, що видавцю необхідна значно складніша, вигострена під потреби галузі, програма підтримки. Наприклад, через підтримку бібліотек, які - у свою чергу - стимулюють видавця.

До речі, ми були б раді отримати проектні пропозиції від бібліотек!

Отже, резюмуючи: програма і3 підтримує неприбуткові організації та індивідуальних авторів, і - все ж таки - не підтримує прибуткові організації.

Content_content_newol
Олеся Островська-Люта

експерт з культури

Other Accounts

12 December 2011
Бердянський краєзнавчий музей

Віднедавна функціонує сайт Бердянського краєзнавчого музею. Його зробили в рамках проекту з душевною назвою "До музею лише крок". Сайт простий, але симпатичний, і головне - тут є контакти і афіша) А тому, презентую вашій увазі

...

More

08 December 2011
Новий склад Експертної ради

З грудня цього року склад Експертної ради змінюється.

Відтепер рада складається з таких 5 членів:

Дмитро Богомазов

Олександра Коваль

Олеся Островська-Люта

Катерина Чуєва

Алік Шпилюк

Нові члени ЕР - Катерина Чуєва і Алік Шпилюк. Вже ...

More

02 December 2011
Підтримані проекти 02.12.11

В рамках сьогоднішнього засідання Експертної ради (нагадаю, останнього в такому складі), підтримано проекти:

1. Національний Заповідник "Херсонес Таврійський" – “Музеєфікація археологічних об'єктів: інноваційні методи ...

More

02 December 2011
Ротація Експертної ради

Наша Експертна рада плідно відпрацювала понад рік. І нині відбулася ротація. 2 з 5 членів покинули її склад. І цим прекрасним фахівцям хотілося б подякувати за роботу - роботу в повному сенсі цього слова. Це люди, які детально вивчали ...

More

01 December 2011
КІНО!

Від сьогодні розпочинаємо приймати заявки в царині кіно. І тут - після аналізу ситуації і дискусії серед різних відділів фонду - ми дійшли до висновку, що спеціально для кіно необхідно внести деякі зміни в наші вимоги. А саме: навряд чи ...

More