Прибуткове vs неприбуткове
06 October 2010Все ж таки, час-від-часу продовжують виникати питання стосовно того, які інституції можуть брати участь у конкурсі - прибуткові чи лише неприбуткові. Відповідаємо: таки лише неприбуткові. І це принципова позиція програми. Ми надіємося розвивати мистецтва, а не малий бізнес :( Хоча - звісно - і малий бізнес розвивати необхідно, тим більше, що частина з нього виконує вкрай важливі соціальні й освітні функції.
Взяти, хоча б, видавництво: це прибуткова галузь, яка має важливу місію - власне видавати книги й доносити їх до читачів. При цьому, далеко не кожна книга може окупитися й принести прибуток своєму видавцеві. Скажімо, практично ніколи не окуповується поезія. Тим більше в умовах українського ринку, коли існує жорстока конкуренція з книгами, виданими в Росії. Ми ж країна двомовна - читаємо російською без проблем. Отже, укранського видавця - незалежно від мови публікації книжки - підтримувати треба.
Але-от виникає питання, яким чином? Чи справді пряма грантова підтримка допомагає видавцеві, а в результаті й читачеві? Це питання ми дуже детально вивчали минулого року.
З одного боку, так, пряма грантова підтримка сприяє виданню більшої кількості якісних книжок. З іншого, чи не сприяє та ж пряма підтримка узалежненню видавця від додаткового фінансування? Чи не стає милицями, які не дозволяють навчитися ходити?
Цілком імовірно, що видавцю необхідна значно складніша, вигострена під потреби галузі, програма підтримки. Наприклад, через підтримку бібліотек, які - у свою чергу - стимулюють видавця.
До речі, ми були б раді отримати проектні пропозиції від бібліотек!
Отже, резюмуючи: програма і3 підтримує неприбуткові організації та індивідуальних авторів, і - все ж таки - не підтримує прибуткові організації.
експерт з культури
Other Accounts
24 листопада завершується один із найдовших проектів серед тих, що їх підтримала програма і3, - "Музейний здвиг: інтерпретація культурної спадщини України". Це проект Музею Гончара. Його завершувальним елементом стануть Ювілейні ...
Нарешті, нарешті у нас накопичилося достатньо фотогрфій, щоб замінити досі декоративні знимки на сайті на реальні. Наприклад, та, що ілюструє розділ "Музейництво", документує проект "Дім: століття змін". Ось тут ...
Черговий дедлайн минув, заявки зареєстровано. І наступне засідання призначено на 2 грудня. Тому всіх зацікавленим хочу сказати, що рішення вони знатимуть не пізніше 10 грудня. Зазвичай, ми намагаємося інформувати ...
А тут для ясності виношу найближчий дедлайн в заголовок. Не забудьте:
15 листопада 2011р.)
Друзі, коротко хочу нагадати, що черговий дедлайн вже незабаром - 15 листопада.
Дуже чекаємо цікавих і сміливих заявок!