Fund

контакти

cлідкуй за нами

Youtube_ico Facebook_ico Twitter_ico

Проект Алевтини Кахiдзе "Я запiзнююся на лiтак, на який запiзнитися неможливо"

12 September 2010

Проект Алевтини Кахідзе «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» став викликом і випробуванням і для Алевтини, і для нас – вже на самому початку програми. По-перше, ми хотіли підтримати і наголосити цю метафору – відкритості й готовності реагувати на запотребування мистецького середовища. Хоча для нетренованого ока ці запотребування можуть виглядати – гмммм – дивно чи, принаймні, неочікувано. Але довгі роки роботи в царині культури навчили: як би дивно не виглядала річ на початку, вона може обернутися на вкрай потрібну, без якої абсолютно не можлива діяльність у цій сфері. Чого варті самі закупівлі соломи і очерету для Музею народного побуту в Пирогові (а це ще один наш проект).

Так от, Алевтині був потрібен власний літак – прийнамні так здавалося з першого погляду. Насправді, вона просила, аби власнийк літака нарисував землю з приватного борту. Звичайно ж, лист Кахідзе не можна було сприймати буквально.


Це було звернення до неможливого. І саме про це йшлося у її проекті для виставки «Безкрайня сфера» куратора Томаса Труммера (Siemens artprogram).

Йшлося про картинки, які б нарисував власник літака, як про таке, що не може сповнитися в реальності, є поза межами досяжності. І реакція з боку фонду – готовність надати Алевтині такий літак – суттєво звузила ці межі досяжного.

Йшлося про картинки, які б нарисував власник літака, як про таке, що не може сповнитися в реальності, є поза межами досяжності. І реакція з боку фонду – готовність надати Алевтині такий літак – суттєво звузила ці межі досяжного.Отже, Алевтина мусила це осмислити й перетворити знову на мистецтво, на проект. Таким був виклик для неї.
Для нас же викликом стала сама концептуальна складність проекту. З одного боку це прекрасна, витончена робота, варта втілення за будь-яких обставин. З іншого – своєрідна планка і рамка, яку ми, нібито, задаємо для інших проектів, котрі потенційно можуть бути підтримані програмою і³. А нам видається необхідним такої планки уникати. Ми хотіли б звести до найменшого значення наше втручання у процес генерування ідей з боку потенційних грантоотримувачів. Хочеться побачити різноманітні проекти і дуже хочеться їх підтримати.

Що ж, побачимо, якими будуть майбутні грантові пропозиції. І надіюся, що вони будуть подібні до проекту «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» лише з точки зору тонкості й неочікуваності.

Content_content_newol
Олеся Островська-Люта

експерт з культури

Other Accounts

28 August 2012
Гарячий тиждень

Отже, у нас у фонді гарячий тиждень: завтра засідання Експертної ради Динамічного музею. В четвер надіємося мати шорт-ліст із 5 музеїв, один із яких потенційно може отримати грант до 10 млн. грн. За деталями слідкувати можна на ФБ ...

More

16 August 2012
Завершився дедлайн і3

Вчора був останній день подання заявок на грант і3 для розгляду у вересні. Наступний термін для подання заявок - 15 листопада 2012 року.

More

15 August 2012
Дедлайн! Дедлайн!

Услід за Наталею, нагадаю, що сьогодні дедлайн прийому проектних пропозицій! До 18.00, як завжди. І ми дуже строго дотримуємося власних часових рамок. Все, що отримаємо сьогодні, буде розглянуто на початку вересня. Усі проекти, які надійдуть ...

More

03 August 2012
Наближається кінцевий термін для заявок на програму і3

Протягом найближчого тижня буду радо відповідати на всі запитання, оскільки Олесі не буде 5 наступних днів. Також нагадую, що наближається дата 15 серпня - дедлайн для поданння заявок на прогарму і3. Дуже часто більшість заявок ...

More

01 August 2012
24 музеї

Отже, прийом проектних пропозицій в рамках проекту "Динамічний музей" завершено. Зареєстровано до розгляду станом на нині 24 пропозиції.

Надійшло ж їх більше. Але через невідповідність технічним вимогам, не всі було зареєстровано.

...

More