Fund

контакти

cлідкуй за нами

Youtube_ico Facebook_ico Twitter_ico

Проект Алевтини Кахiдзе "Я запiзнююся на лiтак, на який запiзнитися неможливо"

12 September 2010

Проект Алевтини Кахідзе «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» став викликом і випробуванням і для Алевтини, і для нас – вже на самому початку програми. По-перше, ми хотіли підтримати і наголосити цю метафору – відкритості й готовності реагувати на запотребування мистецького середовища. Хоча для нетренованого ока ці запотребування можуть виглядати – гмммм – дивно чи, принаймні, неочікувано. Але довгі роки роботи в царині культури навчили: як би дивно не виглядала річ на початку, вона може обернутися на вкрай потрібну, без якої абсолютно не можлива діяльність у цій сфері. Чого варті самі закупівлі соломи і очерету для Музею народного побуту в Пирогові (а це ще один наш проект).

Так от, Алевтині був потрібен власний літак – прийнамні так здавалося з першого погляду. Насправді, вона просила, аби власнийк літака нарисував землю з приватного борту. Звичайно ж, лист Кахідзе не можна було сприймати буквально.


Це було звернення до неможливого. І саме про це йшлося у її проекті для виставки «Безкрайня сфера» куратора Томаса Труммера (Siemens artprogram).

Йшлося про картинки, які б нарисував власник літака, як про таке, що не може сповнитися в реальності, є поза межами досяжності. І реакція з боку фонду – готовність надати Алевтині такий літак – суттєво звузила ці межі досяжного.

Йшлося про картинки, які б нарисував власник літака, як про таке, що не може сповнитися в реальності, є поза межами досяжності. І реакція з боку фонду – готовність надати Алевтині такий літак – суттєво звузила ці межі досяжного.Отже, Алевтина мусила це осмислити й перетворити знову на мистецтво, на проект. Таким був виклик для неї.
Для нас же викликом стала сама концептуальна складність проекту. З одного боку це прекрасна, витончена робота, варта втілення за будь-яких обставин. З іншого – своєрідна планка і рамка, яку ми, нібито, задаємо для інших проектів, котрі потенційно можуть бути підтримані програмою і³. А нам видається необхідним такої планки уникати. Ми хотіли б звести до найменшого значення наше втручання у процес генерування ідей з боку потенційних грантоотримувачів. Хочеться побачити різноманітні проекти і дуже хочеться їх підтримати.

Що ж, побачимо, якими будуть майбутні грантові пропозиції. І надіюся, що вони будуть подібні до проекту «Я запізнююся на літак, на який запізнитися неможливо» лише з точки зору тонкості й неочікуваності.

Content_content_newol
Олеся Островська-Люта

експерт з культури

Other Accounts

05 February 2013
Нагадування про зміни у сфері кіно

Про всяк випадок нагадуємо, що з грудня 2012 року відбулися невеличкі зміни щодо компоненту "Кіно". На 2013 рік у сфері кіно прийматимуться проекти у таких напрямках: короткометражне кіно, документальне кіно, освітні проекти, ...

More

04 February 2013
Найближчий дедлайн для заявок і3

Нагадуємо, що 15 лютого 2013 року - найближчий кінцевий термін для реєстрації заявок на програму і3. Просимо пам'ятати, що проекти можуть бути зареєстровані при виконанні усіх формальних критеріїв: наданні вчасно обидва варіанти заявки ( ...

More

17 January 2013
Iнтерв'ю із кінорежисером Мирославом Слабошпицьким

Мирослав Слабошпицький, український кінорежисер та сценарист, розповідає про свій фільм "Глухота", роботу над новою повнометражною картиною та проблеми вітчизняного кінематографа.

Про фільм «Глухота» , Фонд «Розвиток ...

More

10 January 2013
Гранти на подорожі і3

 

Звертаємо ще раз увагу на таку унікальну нагоду як отримання гранту для здійснення професійної подорожі закордон. Особливу увагу звертаємо саме музейним діячам, яких заохочуємо активніше шукати різноманітні музейні семінари, зустрічі ...

More

09 January 2013
Робочий режим

Доброго дня! Вітаємо з нещодавніми святами. Бажаємо здійснення мрій та успішних проектів у новому році!

Наша програма активно працює і в разі запитань, просимо дзвонити та писати. Нагадуємо, що найближчий кінцевий термін для подання проектних ...

More