Що цікавого в бібліотеках?
12 April 2011Вчора в Українському Домі в Києві відкрився Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, організований проектом Бібліоміст. Ярмарок дуже чітко продемонстрував, що перед бібліотеками нині стоять точнісінько такі ж виклики, як перед музеями. Бути громадським центром. Надавати можливості своїй громаді. Наприклад, в одній з бібліотек, здається, Кіровограда (перепрошую за неточність - велика кількість презентацій не сприяла точності запам"ятовування) провадиться дуже цікавий проект з фіксування пам"яті. В рамках проекту біліотекар робить інтерв"ю зі старшими людьми, які живуть у місті, в тій же громаді, де функціонує біліотека, про їхні спогади про ІІ світову війну. Таким чином розхитуються кліше, історія олюднюється, пам"ять залишається живою. Наприклад, один чоловік розповів про те, як німецькі солдати (ще, мабуть самі дуже молоді) бешкетували, билися подушками і його, малого, прикидало важкими подушками. Нібито дрібна деталь, але вдихає життя в загальний вихолощений шаблон історичних подій.
Пізніше зроблені інтерв"ю викладаються в аудіо-форматі на сайті біліотеки. Цей невеликий проект показує, як бібліотека може грати роль громадського центру, а не лише простої випозичальні книг. Подібно і з музеями, які нині мусять зрозуміти, як вони слугують своїй аудиторії, своїй громаді.
До речі, досі ми практично не отримували проектних пропозицій від біліотек. А вони теж можуть впроваджувати цікаві проекти. Наприклад, в царині літератури. Надіюся, ця ситуація трохи зміниться після Ярмарку і спілкування з бібліотекарями.
експерт з культури
Other Accounts
Звісно, останній лише наразі.
У рамках цієї сесії останнім підтриманим проектом стало видання книги Малколма Бредбері «Британський роман нового часу», подане Фундацією видавництва «Кальварія».
Так що, всього 8 ...
Вирішили раз на 4 місяці проводити семінари з написання грантових заявок – у різних містах. Наприклад, в Харкові, у Львові чи в Донецьку. Ну і в інших містах також :)
В семінарах участь будуть брати члени Експертної ради (саме вони й ...
Може, дехто з вас знає - вчора відбулося засідання Експертної ради. Прийняли рішення підтримати 7 проектів. Плюс один під питанням.
Отже, ті, що підтримали:
Донецька державна музична академія ім. Прокоф'єва/науково-інформаційний Центр ...
А далі буде засідання Експертної ради - вже 1 грудня. Отже, рішення за проектами - не пізніше понеділка 6 грудня. Після цього - процес остаточного узгодження кошторисів, підписання угод між фондом та грантоотримувачами і власне надання ...
Перший етап розгляду грантових заявок завершився. А саме, етап доекспертного аналізу: з точки зору формальних критеріїв, паралелей між різними проектами, якості заповнення аплікації тощо. Тепер - слово за Експертною радою. Зустріч призначена на ...