Аналіз заявок
08 April 2011Зараз триває черговий період прийому грантових заявок. Дедлайн періоду - 15 травня. Рішення Експертної ради за цим періодом буде оприлюднено до 15 червня.
Але вже відбулося 2 розгляди грантових палікацій за попередніми періодами, і хочеться зробити короткий аналіз отриманих за ці періоди аплікацій.
По-перше, найактивнішими виявилися апліканти з царини сучасного візуального мистецтва. Частоково це зрозуміло. Візуальне мистецтво практично не має державної підтримки. Відтак, організації і люди навчилися, що успіх їхнього проекту залежить, передусім, від ступеню їхньої активності. Якщо не знайти донора на проект, то проекту не буде. Те ж стосується організації. Якщо немає донора, то організація не може існувати. Отже, людям у царині візуального мистецтва вже давно доводиться бути максимально активними і креативними, щоб це візуальне мистецтво взагалі могло існувати.
По-друге, відносно мало проектних пропозицій надійшло з царини літератури. Можливо, тому, що основна форма роботи в літературі - це власне написання і видання творів. А для цього часто потрібен не грант на створення мистецького продукту, а стипендія. Отже, ми повинні проаналізувати, чи не варто замість грантів у царині літератури запровадити просто письменницькі стипендії. І цей аналіз ми зробимо в найближчі півроку.
По-третє, надійшло досить багато заявок з царини музейництва. Але в переважній більшості з них досить слабо огрунтована власне інноваційна складова. Відтак, закликаємо музеї все ж таки зосередитися не на поточних проблемах чи проектах "з шухляд", а на тих проектах, які допоможуть трансформувати музейні підходи. Наприклад, сприятимуть більшій відкритості музеїв до публіки, орієнтації на потреби своїх громад.
Четверте і останнє - це те, що нас тішить. Більшість аплікантів подають реалістичні бюджети, не намагаючись штучно їх завищувати. Це свідчить про справжню зацікавленість апліканта в своєму проекті і бажання досягти найкращих результатів. Відповідно, це переконує Експертну раду, що більшість аплікантів не розглядають грант як просту форму прибутку. А справді хочуть створити щось цікаве і вартісне. За це аплікантам хочеться подякувати :)
експерт з культури
Other Accounts
В Центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр відкрився проект «Площа Свободи». Проект одночасно реагує на події, які відбуваються в Україні останні 3 місяці, але з тим ставить загальні важливі питання: що є свобода і що є її ...
Друзі з Харкова!
5 березня о 18.00 Наталія Іванова, директорка ЄрміловЦентру, Оксана Коклонскька, кураторка проекту «Площа Свободи» і я робимо презентацію грантової програми І3 [ідея – імпульс – інновація], де поділимося ...
Шановні друзі,
Вкотре завершився прийом заявок для участі у грантовій програмі І3 та її стипендійному компоненті. Ми отримали велику кількість заявок з різних регіонів, рішення щодо розгляду проектів Експертною радою будуть опубліковані на ...
Любі друзі,
нагадаю, що віднедавна у нас в команді новий фахівець - Дар'я Придибайло. Її мейл dprydybailo@fdu.org.ua, а телефон - 050 472 0627.
Тим часом, Наталя Церклевич, яку багато із вас вже встигли полюбити), у декретній ...
Найближчий кінцевий термін прийняття проектів на програму грантів і3, а також заявок на отримання письменницьких стипендій - 15 лютого 2014 року. З огляду на те, що 15 лютого - субота, критично до 18.00 мають надійти лише електронні версії ...