Прибуткове vs неприбуткове
06 October 2010Все ж таки, час-від-часу продовжують виникати питання стосовно того, які інституції можуть брати участь у конкурсі - прибуткові чи лише неприбуткові. Відповідаємо: таки лише неприбуткові. І це принципова позиція програми. Ми надіємося розвивати мистецтва, а не малий бізнес :( Хоча - звісно - і малий бізнес розвивати необхідно, тим більше, що частина з нього виконує вкрай важливі соціальні й освітні функції.
Взяти, хоча б, видавництво: це прибуткова галузь, яка має важливу місію - власне видавати книги й доносити їх до читачів. При цьому, далеко не кожна книга може окупитися й принести прибуток своєму видавцеві. Скажімо, практично ніколи не окуповується поезія. Тим більше в умовах українського ринку, коли існує жорстока конкуренція з книгами, виданими в Росії. Ми ж країна двомовна - читаємо російською без проблем. Отже, укранського видавця - незалежно від мови публікації книжки - підтримувати треба.
Але-от виникає питання, яким чином? Чи справді пряма грантова підтримка допомагає видавцеві, а в результаті й читачеві? Це питання ми дуже детально вивчали минулого року.
З одного боку, так, пряма грантова підтримка сприяє виданню більшої кількості якісних книжок. З іншого, чи не сприяє та ж пряма підтримка узалежненню видавця від додаткового фінансування? Чи не стає милицями, які не дозволяють навчитися ходити?
Цілком імовірно, що видавцю необхідна значно складніша, вигострена під потреби галузі, програма підтримки. Наприклад, через підтримку бібліотек, які - у свою чергу - стимулюють видавця.
До речі, ми були б раді отримати проектні пропозиції від бібліотек!
Отже, резюмуючи: програма і3 підтримує неприбуткові організації та індивідуальних авторів, і - все ж таки - не підтримує прибуткові організації.
експерт з культури
Other Accounts
Перший же розгляд заявок показав, що потрібно ввести нові правила.
Одне з найпомітніших - те, що в рамках індивідуальних грантів не будуть надаватися кошти на гонорари. Чому? Бо індивідуальна фізична особа не має права виплачувати гонорар іншій ...
Звісно, останній лише наразі.
У рамках цієї сесії останнім підтриманим проектом стало видання книги Малколма Бредбері «Британський роман нового часу», подане Фундацією видавництва «Кальварія».
Так що, всього 8 ...
Вирішили раз на 4 місяці проводити семінари з написання грантових заявок – у різних містах. Наприклад, в Харкові, у Львові чи в Донецьку. Ну і в інших містах також :)
В семінарах участь будуть брати члени Експертної ради (саме вони й ...
Може, дехто з вас знає - вчора відбулося засідання Експертної ради. Прийняли рішення підтримати 7 проектів. Плюс один під питанням.
Отже, ті, що підтримали:
Донецька державна музична академія ім. Прокоф'єва/науково-інформаційний Центр ...
А далі буде засідання Експертної ради - вже 1 грудня. Отже, рішення за проектами - не пізніше понеділка 6 грудня. Після цього - процес остаточного узгодження кошторисів, підписання угод між фондом та грантоотримувачами і власне надання ...