Прибуткове vs неприбуткове
06 October 2010Все ж таки, час-від-часу продовжують виникати питання стосовно того, які інституції можуть брати участь у конкурсі - прибуткові чи лише неприбуткові. Відповідаємо: таки лише неприбуткові. І це принципова позиція програми. Ми надіємося розвивати мистецтва, а не малий бізнес :( Хоча - звісно - і малий бізнес розвивати необхідно, тим більше, що частина з нього виконує вкрай важливі соціальні й освітні функції.
Взяти, хоча б, видавництво: це прибуткова галузь, яка має важливу місію - власне видавати книги й доносити їх до читачів. При цьому, далеко не кожна книга може окупитися й принести прибуток своєму видавцеві. Скажімо, практично ніколи не окуповується поезія. Тим більше в умовах українського ринку, коли існує жорстока конкуренція з книгами, виданими в Росії. Ми ж країна двомовна - читаємо російською без проблем. Отже, укранського видавця - незалежно від мови публікації книжки - підтримувати треба.
Але-от виникає питання, яким чином? Чи справді пряма грантова підтримка допомагає видавцеві, а в результаті й читачеві? Це питання ми дуже детально вивчали минулого року.
З одного боку, так, пряма грантова підтримка сприяє виданню більшої кількості якісних книжок. З іншого, чи не сприяє та ж пряма підтримка узалежненню видавця від додаткового фінансування? Чи не стає милицями, які не дозволяють навчитися ходити?
Цілком імовірно, що видавцю необхідна значно складніша, вигострена під потреби галузі, програма підтримки. Наприклад, через підтримку бібліотек, які - у свою чергу - стимулюють видавця.
До речі, ми були б раді отримати проектні пропозиції від бібліотек!
Отже, резюмуючи: програма і3 підтримує неприбуткові організації та індивідуальних авторів, і - все ж таки - не підтримує прибуткові організації.
експерт з культури
Other Accounts
З 27 грудня 2012 року до 7 січня 2013 року включно наша програма перебуватиме на канікулах. Просимо врахувати, що на усі питання, зможемо відповісти з 8 січня 2013 року.
Дякуємо за розуміння та бажаємо гарних свят!
З режисером фільму «Дорога» Максимом Ксєндою ми поговорили про фільм, про державну політику з кінематографу у Франції та Грузії та проблему соціальної адаптації дітей сиріт. Цим фільмом автори не лише хочуть ...
Компонент "Кіно" стартував у рамках програми і3 на початку 2012 р. у тестовій версії. Таким чином, ми мали можливість простежити, як саме і де саме у сфері кіно наша програма може бути корисною. Після детального аналізу та зустрічі із ...
На даному етапі переглядаються правила щодо типу проектів у сфері кіно, які можуть бути підтримані у рамках програми і3. Найближчим часом зможемо оновити інформацію.
З початку 2013 року, Експертна Рада і3 засідатиме у новому складі експертів. Склад ради покидають Олександра Коваль і Дмитро Богомазов. Новими членами Експертної ради є Анна Веселовська - театральний критик, театрознавець, доктор ...