Fund

контакти

cлідкуй за нами

Youtube_ico Facebook_ico Twitter_ico

«Письменник і громадянин. Філософія голосу в часи кризи» в цитатах

15 April 2014

Відвідала дискусію «Письменник і громадянин. Філософія голосу в часи кризи», організовану Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» (у рамках його напряму діяльності «Динамічна культура») та ГО «Форум Видавців» 8 квітня 2014 р. в межах Книжкового арсеналу.

Тішуся з того, що незважаючи на «важку долю організаторів», таки вдалося послухати, почути, занотувати, що і як говорили Любко Дереш, Лариса Денисенко, Олександр Кабанов і Світлана Поваляєва на запитання модератора Анатолія Дністрового про те, чи мусить сучасний інтелектуал бути рупором революції? Як ставляться до сучасних подій українські письменники у прагматичному і філософському вимірі? Беруть на себе тягар закликів та констатації чи занурюються у мовчазний аналіз? 

Вирішила поділитися фразами, які мені запам’яталися. Не поганими або хорошими. Не з позитивною або негативною тональністю. Просто різними.


Тими, що склали моє суб’єктивно-об’єктивне враження від дискусії. Ніяких трактувань, просто факти без коментарів. Не за порядком озвучення думок, а за їх належністю доповідачам.

Любко Дереш:
«Зрада інтелектуала - це коли він відмовляється думати глибоко».
«Я – за пафос самоусвідомлення, проти пафосу за політизацію свідомості».
«Політична ситуація у світі – гра, в якій нас вже обіграли. Простих людей використовують часом як гарматне м'ясо. Мені б дуже цього дуже не хотілося».

Лариса Денисенко:
«Слово - це зброя. І питання, наскільки письменник готовий цю зброю використовувати?».
«За кожне слово від мене за увесь цей період я відповідаю».
«Коли стались усі ці подіі, була думка - я хочу про це писати. Як людини мені було боляче, але як письменник – мусила все фіксувати. Мій обов'язок - передати це людям».

Олександр Кабанов:
«Сложившаяся ситуация спровоцирует возрожденческие вещи в культуре».
«На ненависти никогда не построишь национальную идею».
«Наша родина – література, наша валюта – текст»

Світлана Поваляєва:
«Письменник може мати і має громадянську позицію. Якщо є поклик бути на барикадах – треба там бути». 
«Кожен для себе вирішує питання участі/неучасті в соціальних подіях».
«Мене надихнули події на Майдані».

Чи змінить почуте під час дискусії кардинально думки людей про роль письменника в часи кризи? Не знаю. Але, вочевидь, це і не є завданням. Чи збагатить світосприйняття людей і наповнить простір критичними (нехай і різними за своїм спрямуванням) поглядами? Вважаю, що так. Ось це і є завданням.

Маєте думки/коментарі з цього приводу? Пишіть на: dnakonechna@fdu.org.ua

Content_dn
Дарина Наконечна

в.о. керівника проектів і програм

Other Accounts

09 August 2011
"Тихий" серпень і "гаряча" осінь

Тихий серпень триває. Більшість підтриманих нами проектів готуються до презентацій восени. І лише наприкінці серпня плануються події в Харкові - фестиваль StreetArtFest - і у Львові - Школа перформансу. Точніше кажучи, ці два проекти ...

More

03 August 2011
Дедлайн наближається

Отже, найближчий дедлайн подачі грантових заявок на розгляд Експертної ради - 15 серпня. Результати розгляду будуть відомі до 15 вересня.

Нагадаю, що заявки мають надійти до фонду до 18.00 15 серпня. Всі заявки, отримані після 18.00, ...

More

25 July 2011
Знову на робочому місці

Оскільки 2 тижні, про які я повідомляла в попередньому дописі, минули, всі працівники програми і3 знову на робочому місці. І заодно перепрошую, якщо не відповідала на імейли останніми днями, - просто не мала до них доступу.

Одним словом, до ...

More

08 July 2011
Як ми працюватимемо найближчі 2 тижні

З 11 по 22 липня мене не буде в офісі, тому всі питання прошу адресувати моїй колезі Наталії Церклевич. Її телефон та імейл є у розділі "Контакти".

До контакту наприкінці місяця!

More

07 July 2011
Фотографії і відео проектів

Останній місяць у нас інтенсивно наповнюється візуальними матеріалами розділ "Проекти". Це самі проекти нарешті почали презентуватися, а деякі й завершуватися. А звідси й фотографії. Нарешті всі ми можемо побачити, як ці проекти ...

More