Fund

контакти

cлідкуй за нами

Youtube_ico Facebook_ico Twitter_ico

Iнтерв'ю із режисером фільму «Дорога»

12 December 2012

З режисером  фільму «Дорога»   Максимом Ксєндою ми поговорили про фільм, про державну політику з кінематографу у Франції та Грузії та проблему соціальної адаптації дітей сиріт. Цим фільмом автори не лише хочуть розповісти історію, але й здобути визнання серед професіоналів кіноіндустрії України і світу.

- Фільм був знятий на гроші Державного агентства України  з питань кіно, а також за фінансової підтримки Фонду "Розвиток України", але не секрет, що український кінематограф знаходиться в дуже складному стані. Звичайно ж, можна сказати що в держави нема коштів для фінансування фільмів, але й за кордоном державного фінансування фільмів взагалі майже нема. Питання - за чим майбутнє українського кіно, що треба для того, щоб ми вийшли на якісно інший рівень,чого не вистачає?

За кордоном існують фонди, які фінансують фільми. Державна політика щодо кінематографа існує, наприклад, у Франції. Там  законодавчо обмежена присутність іноземних фільмів у прокаті, відповідно, повинен бути обумовлений попит на національне кіно. У Грузії, до минулого року, в рік виходило близько 10 фільмів, які (це важливо) окупалися в кінотеатрах.


10 національних фільмів - це більше ніж робить Україна.

Окупається в країні, де населення в 10 разів менше. Це дуже цікаво.

Не знаю за чим успіх кіно - спочатку потрібно навчитися знімати, потім навчитися робити у великій кількості, вибудувати виробництво і тоді будуть з'являтися якісні картини.

Чому вибрана саме ця тема для зйомок фільму, вона є близькою для Вас?

Так, бо тема є дуже актуальною в нашому суспільстві. Тема непотрібності дітей не в перший раз зачіпається в фільмах, оскільки тема вічна - але кожен вносить щось   нове з побаченого ним у своєму житті  або ж з життя інших.

Скажіть, наскільки складно було працювати з дітьми з інтернатів, адже ні хто з них не є професійним актором, чи для фільму на соціальну тематику це не так важливо, а важливіше емоції?

З дітьми, в принципі, складно працювати. Ми проводили проби і їздили по інтернатах, вибираючи і складаючи команду. Робили репетиції перед зйомками, щоб діти могли зробити місце дії своїм, "жити" в ньому. Але коли ти досягаєш від непрофесійних акторів результату - то й задоволення отримуєш особливого роду. Так що воно того варте.

Хлопчика, головного героя, було усиновлено  закордон, можливо це якось пов'язано зі зйомками фільму?

Ні, йому  просто пощастило, якщо так можна сказати. Ситуація з інтернатами в Києві та навколо, в принципі, непогана - багато хто з дітей щороку їздять у різні родини і так трапляється, що їх приймає одна з родин, у яких дитина вже була.

Елемент лотереї тут є. А ось чи є подібна "везуха" у інтернатів віддалених від столиці – це  питання. З чуток і розповідей - немає. Там діти гілочки ходять в ліс збирати, щоб взимку було чим топити і не мерзнути.


 -  Діти у інтернати потрапляють з різних причин, вони не завжди є сиротами. Інколи родині, потрібно просто допомогти впоратись з різними життєвими обставинами . Як вважаєте, як можна боротися з цією соціальною проблемою?

Дійсно, головний герой нашого фільму - з інтернату, але він не є сиротою - саме це і перегукується з фабулою нашого фільму - він знаходить свою потрібність та важливість поза родиною.

Але якщо заглибитись, то можна побачити скільки таких сиріт живе зі своїми батьками. Ті хто опинилися в інтернатах - це збіг обставин, іноді випадковість, відмова батьків від дитини або позбавлення батьків їх батьківських прав. Це крайність. Але існує цілий прошарок сімей, в яких діти є частиною сім'ї формально. Видиме благополуччя не враховане статистикою. Це і є проблема такого ж масштабу, як і діти в інтернатах.

Content_content_3
Наталія Церклевич

Other Accounts

11 June 2014
Нові підтримані проекти і3

Дорогі друзі,

Раді повідомити про підтримані на останньому розгляді Експертної ради проекти за програмою і3, перелік яких подаємо нижче:

  • Чернівецька обласна організація "Культурний капітал". Поетичний тур Meridian Czernowitz 2014 ...

More

16 May 2014
До Міжнародного дня музеїв

Музей належить до унікальних інструментів пізнання, винайдених людством. Вилучаючи ту чи іншу річ чи об’єкт із функціональних процесів, музей не лише рятує цей об’єкт від неминучого впливу часу, але й включає його у ланцюжок ...

More

15 April 2014
«Письменник і громадянин. Філософія голосу в часи кризи» в цитатах

Відвідала дискусію «Письменник і громадянин. Філософія голосу в часи кризи», організовану Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» (у рамках його напряму діяльності «Динамічна культура») ...

More

12 March 2014
Нові грантери Стипендіальної програми

Шановеі друзі,

Вже вчетверте відбулось засідання Стипендіальної ради і ми готові опублікувати імена нових грантерів Стипендіальної програми, яка діє з квітня 2013 року. Отож, літературні стипендії на березень-травень 2014 року отримали:

...

More

11 March 2014
Нові підтримані проекти і3

Дорогі друзі, ми раді опублікувати перелік нових підтриманих проектів за програмою і3. Незабаром також дізнаємося рішення Стипендійної ради щодо надання літературних стипендій.

Отже, наразі наданням гранту підтримано такі проекти:

  • ...

More