Q&As
05 October 2011Програма розвивається, а тому надійшов час оновити питання й відповіді щодо програми. Нижче - нова версія!
-
З чого складається програма і³?
В рамках програми надаватимуться гранти на здійснення творчих проектів інституціям та індивідуальним авторам, і це останнє є помітною інновацією в сфері української культури. Досі українські фахівці культури практично не мали можливості отримувати індивідуальні гранти, котрі надаються конкретній особі, а не організації. Ті великі програми, які мали місце в Україні раніше і вичерпали свою роботу ще кілька років тому, надавали гранти виключно культурним організаціям. Гранти ж індивідуальним фахівцям значно полегшують процес отримання фінансування на проект незалежними авторами, оскільки дозволяють надавати гранти навіть тим митцям, котрі не належать до тих чи інших організацій, а працюють самостійно.
Крім цього, в рамках і³ надаватимуться гранти авторам на професійні подорожі закордон (наприклад, на фестивалі, літературні читання, виставки тощо).
-
В яких галузях культури присуджуються гранти?
Нині програма і³ діє в чотирьох царинах: візуальне мистецтво, театральне мистецтво, література й музейна справа. З січня 2012 року до переліку пріоритетних царин програми додасться кіно.
-
Чи обмежує Фонд потенційних грантоотримувачів щодо типу проекту, які буде підтримувати?
Ні. Ми прагнемо побачити, які ідеї нині існують в середовищі культури, а не накидати заздалегідь власний формат. Єдине існуюче обмеження – всі підтримані проекти мають бути спрямовані на створення певного культурного продукту та його публічну презентацію. Продуктом ми вважатимемо і книгу, і виставку і симпозіум тощо, тобто, проект, що має кінцевий результат і може бути публічно представлений.
-
Які ключові критерії відбору проектів?
Окрім того, що всі підтримані проекти мають мати чітке логічне обґрунтування, зрозумілі цілі і завдання та реалістичний бюджет, існують три основні критерії, які дають перевагу при розгляді Експертною радою:
-
Мистецька чи культурна цінність;
-
Інноваційність запропонованих підходів, бачень або дій;
-
Наявність компоненту міжрегіональної співпраці. Тобто, залучення до проекту учасників із різних куточків України. Ми віримо, що така співпраця сприяє подоланню негативних стереотипів і порозумінню між учасниками з різним історичним і культурним досвідом.
-
Хто приймає рішення про підтримку того чи іншого проекту?
Рішення приймає незалежна Експертна рада у складі 5 фахівців з царини літератури, театру, візуального мистецтва, музейництва та культурної журналістики. Нині склад Експертної ради такий: Дмитро Богомазов (театр), Марія Задорожна (музейна справа), Олександра Коваль (література, видавнича справа), Олеся Островська-Люта (візуальне мистецтво), Юрій Рибачук (культурна журналістика).
-
Як часто Експертна рада приймає рішення щодо підтримки проектів?
Експертна рада збирається в перших числах грудня, березня, червня і вересня. Отже, цикл прийняття рішення – 3 місяці. Заявки приймаються на постійні основі, але Експертна рада розглядає на кожному черговому засіданні лише ті заявки, які надійшли не пізніше 15 числа попереднього місяця.
Цикл прийняття рішень щодо грантів на професійні подорожі – 8 тижнів.
-
Чи надаються пояснення щодо кожного окремого рішення за розглянутими Експертною радою рішення?
Ні. Ми дотримуємося правила не оприлюднювати перебіг експертної дискусії щодо кожного конкретного проекту й не надавати додаткових пояснень щодо кожного окремого рішення (за винятком рідкісних випадків, коли Експертна рада спеціально вповноважує працівників програми надати додаткові роз’яснення аплікантові).
-
Як можна презентувати свій проект до розгляду?
Необхідно заповнити грантову заявку у формі, котру можна отримати на веб-сайті програми і³ www.i3.grants.org. Важливо подати не лише детальний опис запропонованого проекту й додатки, котрі перелічено в Положенні про конкурс на веб-сайті, але й прозорий і реалістичний бюджет.
-
Який максимальний розмір грантів?
Максимальний розмір гранту для інституцій – 160 тис. грн.
Максимальний розмір гранту індивідуальному автору – 80 тис. грн.
Максимальний розмір гранту на професійну подорож – 16 тис. грн.
-
Куди потенційний грантоотримувач може звертатись для отримання інформації про процедуру подання аплікаційної заявки?
Всю інформацію можна отримати на веб-сайті програми і³ www.i3.grants.org або отримати у Фонді «Розвиток України» в керівника проекті за напрямом «Культурне надбання» Олесі Островської чи в спеціаліста програми Наталії Церклевич.
-
Якщо той чи інший проект вже фінансується з інших джерел, чи може його автор звертатися до Фонду Ріната Ахметова?
Так. Додаткове чи паритетне фінансування проектів лише вітається Фондом. Ми прагнемо розвивати партнерство, співпрацю, але також і заохочувати розвиток навичок фандрейзингу в потенційних грантоотримувачів.
експерт з культури
Other Accounts
22 жовтня розпочненться ще один із підтриманих і3 проектів - Тиждень актуальної п'єси. Треба сказати, нам страшенно подобається програма Тижня і ми не можемо не поділитися цим таємним знанням з усіма театроманами. Насолоджуйтеся!
...
Влітку програма і3 проходила процес оцінки. Оцінювалася, зокрема, якість процедур програми і те, наскільки вичерпну інформацію отримують всі наші апліканти. Загалом перебіг програми можна охарактеризувати словами "пять минут - полет ...
На початку цього тижня прийнято рішення щодо ще трьох проектів - професійних подорожей. Отже, за підтримки і3:
- художниця Оксана Чепелик (Київ) презентує свою роботу "Генезис" на Ташкентській міжнародній бієнале сучасного ...
Отже, останнім часом почастішали питання, коли наступний дедлайн. Нагадую: наступний дедлайн - 15 листопада. З тим, що наступний розгляд Експертної ради - не пізніше 10 грудня. Тому запрошую подавати заявки! Чим швидше ви їх подасте, тим більше ...
Ми намагалися у правилах програми роз'яснити, що не надаємо гранти на сам лише ремонт приміщення. Вочевидь, роз'яснили не достатньо чітко. Отже, відтепер вводимо додаткове правило і дуже просимо зважати на нього:
Проекти, де понад ...